Тел: (044) 221 72 84, (066) 005 96 46
Email: gvp.connect@gmail.com
Адреса: 04070, м. Київ, вул. Почайнинська, буд. 53/55, оф. 12 А.

Для суб’єктів ЗЕД

Якщо Ви бажаєте розпочати свою зовнішньо-економічну діяльність, одним із перших кроків для Вас буде візит до митного органу для акредитації (постановки на облік). Дана дія регулюється статтею 455 Митного Кодексу України (далі – МК України), а також Наказом Міністерства Фінансів України № 634 від 30.05.2013 «Про встановлення порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами» (далі – Наказ).

Отже, акредитація – це обов’язкова реєстрація підприємств – суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності у митному органі, у зоні діяльності якого воно зареєстроване (за місцем державної реєстрації підприємства).

Компанія «GV Partners» готова надати послуги митного брокера для економії Вашої енергії і часу.

П.6 Наказу встановлює перелік документів, які особа, яка здійснює операції з товарами (уповноважена нею особа), для постановки на облік має  подати.

Взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами, здійснюється органами доходів і зборів (зараз – Державна фіскальна служба) шляхом присвоєння таким особам облікового номера (п. 6 ч. 2 ст. 455 МК України).

Обліковий номер особи є дійсним на всій митній території України. Такий самий обліковий номер не може бути присвоєно іншій особі (п. 5 ч. 2 ст. 455 МК України).

Також, якщо Ваша діяльність пов’язана із ввезенням або вивезенням товарів через митний кордон України, то Вам необхідно підтвердити країну їх походження на митниці, відповідно до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність». Саме тому, Вам для ввезення на територію України, а також у окремо визначених випадках для вивезення товарів, необхіден буде сертифікат про походження товару (Certificate of origin).         

Сертифікат про походження товару – це документ, який однозначно свідчить про країну походження товару і виданий компетентним органом даної країни або країни вивезення (ч.3 ст. 47 Митного Кодексу України (далі – МК України)).

Нормативно-правова база , що регулює порядок видачі сертифікатів складається із:

– Митного Кодексу України;

– Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»;

– Закону України «Про торгово-промислові палати»;

– Постанови Кабінету Міністрів України № 225 від 25.12.2003 р. «Про визначення Торгово-промислової палати уповноваженим органом з видачі сертифікатів про походження товарів».

Для отримання такого Сертифікату суб’єкту зовнішньо-економічної діяльності необхідно буде пройти низку бюрократичних процедур, яких без наявності юридичних знань пройти буде дуже важко.

Юридична фірма «GV Partners» буде Вашою опорою у цьому процесі і зробить всі можливі бюрократичні процедури непомітними для Вас.

 

Back to top